Martin Drozdík Brand

Dlouhodobý osobní projekt pro tvorbu mé značky. Logo, grafická identita, web, vizitky a další materiály ve stejném moderním stylu a té nejvyšší kvalitě, které jsem schopen dosáhnout.

 • web
 • graphics
 • ongoing

Tým

 •  
  Ing. Martin Drozdík Web, grafika, identita

Práce na projektu

Cesta za tvorbou mé značky (zkráceně píšu MD Brand) byla, a stále je, náročná. Každý aspekt se snažím implementovat tak perfektně jak je dovedu, což mi práci určitě neusnadňuje. Na druhou stranu, učím se díky tomu nové dovednosti, ke kterým bych se normálně ani nepřiblížil.

Grafická identita

Kde jinde začít než s grafikou. První na agendě: Styl a barvy. Odpověď pro mě byla naprosto jasná – jednoduchý flat design s gradientem od červeného odstínu po černí odstín. Nakonec jsem vybral paletu přecházející s červených barev do tmavě fialových barev.

Barevné schéma

Mé barevné schéma

Abych vytvořil logo a logotyp, potřeboval jsem ideální font. Nalezený font Raleway mě ihned oslnil jeho jednoduchostí a propracovaností.

Součástí loga by měla být ikona, samostatně použitelná a identifikovatelná. Od svého příjmení jsem odvodit ikonu drozda. Protože jsem chtěl být originální, navrhoval jsem si ikonu sám. Prošel jsem velkou řadu iterací a trvalo mi několik dní, než jsem přišel na líbivý tvar, barvy a křivky ve chtěném stylu.

Návrhy ikon

Návrhy pro ikonu drozda

Tvorba kompletního logotypu probíhala obdobně iteračním způsobem. Celý tento proces trval týdny.

Prvotní návrhy loga

Prvotní návrhy loga a jejich zlepšování

Finální logo

Finální logo

Logomanuál

Web

Tvorba grafický návrhů pro web probíhala opět iterativně přes několik týdnů. Během tvorby grafiky jsem integroval další grafické prvky do své identity, aby další materiály vypadaly konzistentně a zároveň bylo z čeho grafiky čerpat.

Kód stránek je dostupný jako Open Source na GitHub. Chtěl jsem kromě vlastnění dobrých stránek i demonstrovat své dovednosti, a jak to jen udělat lépe než mou práci transparentně sdílen. Zaměřil jsem se na aspekty webu, na které jsem se před tím ani tak nesoustředil a snažil jsem se o co nejlepší projekt, jež jsem do současnosti zrealizoval.

Tvorba webu do jejich plánované podoby trvala minimálně jeden rok. Zajisté by to bylo méně, pokud bych na něm pracoval full-time, nicméně i tak by jejich tvorba zabrala alespoň dva měsíce.

Současný stav webu si můžete prohlédnou, protože se na něm nacházíte.

Stále se na tom pracuje...

Web index

Původní návrh pro index webu

Vizitky

Jako dárek pro sám sebe při příležitosti složení státnic jsem se rozhodl zakoupit si osobní vizitky. Ty již nejsou tak v módě, nicméně vizitky mi přijdou jako oslnivá věc a osobní věc. Jejich design také nebyl jednoduchý, ale s výsledkem jsem velmi spokojen.

Vizitky

Vizitky

Vybrané použité technologie

 • HTML 5 Markup language Front-end webu
 • SASS Awesome style sheets Front-end webu
 • TypeScript Programming language Front-end webu
 • .NET Core Developer platform Back-end webu a administrace
 • Blazor Front-end SPA Framework Front-end administrace
 • MSSQL Relational database Persistence
 • Figma Vector graphics editor Grafika
 • Git Version control system Verzování